10 ulubionych cytatów Richarda Bransona o szczęściu

Richard Branson Virgin

Z pewnością większość z was, szczególnie ci, którzy już od jakiegoś czasu przeszukują zasobów sieci w poszukiwaniu inspirujących ludzi, myśli oraz działań, znają osobę Richarda Bransona. Tym, którzy jednak nie mieli okazji zetknąć się z jego nazwiskiem, należą się słowa wprowadzenia.

Jego determinacja, pracowitość a przede wszystkim odwaga i fantazja, widoczne były już od wczesnego dzieciństwa. W wieku 14 lat rozpoczął swój pierwszy biznes – zasadzone w ogrodzie rodziców choinki nigdy jednak nie doczekały się nadejścia świąt. Obgryzione przez szkodniki, stały się przytaczaną przez Bransona anegdotą, a wtedy pierwszym niepowodzeniem tego multimilionera. Podobny los czekał jego kolejny pomysł związany ze sprzedażą papużek falistych. Niezrażony niepowodzeniami założył dwa lata później, jak się okazało, znakomicie prosperujące pismo „Student”. Na sukces magazynu złożyły się spryt i przedsiębiorczość młodego Bransona, któremu udało się zrealizować wywiady z John’em Lenon’em i Mick’em Jagger’em.

Te pierwsze kroki na drodze do wielkiego sukcesu, skłoniły go do podejmowania kolejnych prób. I tak założony w wieku 20 lat wraz z kolegami sklep muzyczny „Virgin”, nazwany tak, ponieważ było to ich dziewicze przedsięwzięcie, stał się znakomitym posunięciem. Dało mu to szansę otworzyć wytwórnię płytową wraz z Nickiem Powellem, którą nazwał „Virgin records”, a potem kolejno: linie lotnicze, biuro podróży oraz sieć komórkową. Znakomite wyczucie muzyczne pozwoliło nagrać mu płyty, które potem stały się bestselerem, m.in. takich artystów jak: Sex Pistols, The Rolling Stones, Phil Collins, Janet Jackson, czy Mike Oldfield.

W efekcie Richard Branson jest w posiadaniu ponad 400 spółek. Wylicza się, iż jego majątek opiewa na sumę 4,2 miliarda dolarów (wg rankingu „Forbesa” z 2011 roku). Do tego dochodzi jeszcze firma związana z podróżami kosmicznymi Virgin Galactic, Virgin Money – usługi finansowe w USA, a do tego radia, firmy produkujące programy telewizyjne, pociągi, spa, sklepy, napoje, książki, komiksy, a nawet zajął się produkcją gier komputerowych pod szyldem Virgin Interactive.

Pytany o sukces albo szczęście Richard Branson odpowiada, że jak odnajdziesz w sobie szczęście, to sukces jest jego naturalną konsekwencją i wystarczy do niego już tylko jeden mały krok. Bycie szczęśliwym pomaga w podejmowaniu dobrych życiowych decyzji, wzmacnia relacje międzyludzkie oraz otwiera drzwi do wielu możliwości. Mimo spektakularnego sukcesu nie zatracił normalności. Do dzisiaj nie nosi krawatów, ponieważ uważa, że człowiek w niewygodnym ubraniu jest mniej wydajny. Nigdy nie był dobrym uczniem z powodu dysleksji, wielokrotnie wyrzucany ze szkół, nie poddał się i odkrył w sobie swoje talenty, między innymi do zjednywania sobie ludzi.

Zbiór 10 jego myśli przybliża, czym jest pozytywne nastawienie do życia oraz otworzenie się na sukces. Warto słuchać tych, którym się udało.

10. Szczęście nie jest czymś gotowym. Jest wynikiem Twoich własnych działań.
– Dalai Lama

9. Szczęście jest jak pocałunek. Musisz się nim dzielić aby się nim cieszyć.
– Bernard Meltzer

Richard Branson Kiss

8. Większość naszej nędzy i nieszczęścia jest określona nie przez nasze okoliczności, ale przez nasze nastawienie.
– Martha Washington

7. Pamiętaj, najszczęśliwsze osoby to nie te które dostają więcej, tylko te które dają więcej.
– H. Jackson Brown, Jr.

6. Działanie nie zawsze daje szczęście, ale nie ma szczęścia bez działania.
– Benjamin Disraeli

5. Szczęście to nie brak problemów, ale umiejętność radzenia sobie z nimi.
– Steve Maraboli

4. Jeśli chcesz być szczęśliwy przez godzinę – zdrzemnij się.
Jeśli chcesz być szczęśliwy przez dzień – idź na ryby.
Jeśli chcesz być szczęśliwy przez rok – odziedzicz fortunę.
Jeśli chcesz być szczęśliwy przez całe życie – pomóż komuś.
– Chińskie przysłowie

3. Szczęście to piękno. Szczęśliwi ludzie są jak lustro, które odbija to szczęście.
– Drew Barrymore

2. Każdy chce być na szczycie, ale rozwój i szczęście osiągasz, kiedy się wspinasz.
– Andy Rooney

1. Szczęście nie jest celem… jest produktem ubocznym dobrze przeżytego życia.
– Eleanor Roosevelt

Twoja reakcja?

Autorzy